Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotograf Egitimleri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.:: YELDA BALER ile VENEDİK KARNAVALI 2018 8-12 Şubat 2018 .::    .:: SRI LANKA 16-24 Şubat 2018 .::    .:: BHUTAN .::    .::RENGARENK HİNDİSTAN 23 Şubat 4 Mart ;;,    .:: ERFELEK ŞELALELERİ, SİNOP, KASTAMONU 20-23 Nisan ::.    .::MARDİN MİDYAT HASANKEYF 28-30 Mayıs ::.    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı MİSTİK NEPAL Gezi Fiyatı Nakit 1.475 EURO + Uçak erken rez.
Tür Yurtdışı Gezi Fiyatı Kredi Kartı 1.590 EURO + Uçak
Kategori MİSTİK Gezi Tarihi 12.11.2017 - 20.11.2017
Yolculuk Tarzı Kara ve denizyolu    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

PROGRAM 

12 Kasım 2017 Pazar

Kathmandu yolculuğumuzu THY ile kesintisiz gerçekleştiriyoruz. Pazar akşamı 23'te ATATÜRK HAVA LİMANI'nda buluşuyoruz

13 Kasım 2017 Pazartesi  ... KATHMANDU

01.55 'teki THY uçuşumuzla Katmanduya hareket ediyoruz.  THY ile gece uçuşu yaparak sabah 11.25'te Kathmandu Havaalanına ulaştıktan sonra otele geçiyoruz.  Kentin en can alıcı yerindeki otelimize yerleştikten sonra kenti gezmeye başlıyoruz. Stupa’lar, küçük tapınaklar, rikshaw’lar, sokaktaki insanlar, satıcılar akıl almaz bir hareketlilik içerisinde hem çok farklı bir kültüre alışmaya çalışıyor hem de fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Akşam üzerine doğru Baugmati Nehri kıyısındaki Pashupathinah'a gidiyoruz. Burada ölü yakma törenlerine tanıklık edip Sadu'larla zaman geçirdikten sonra AAthi törenlerini izliyoruz. Her gece kutsal nehri uykuya gönderdikleri bu tören son derece renkli geçiyor. Ardından dönüp yemek yiyor ve dinleniyoruz. 

Pashupatinath: Kısa bir yürüyüşle Şiva-Pashupatinath tapınağına geçilir. İki katlı altın çatısı ve gümüş kapısı olan tapınak Newari mimarisinin en güzel yapılarından biridir. Kutsal Bagmati Nehrinin kenarına kurulmuştur. Tapınağın içine sadece Hindular girebilir. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğusundaki yamaçtan tapınağı seyrederler.  Pashupati’nin kelime anlamı “hayvanların efendisi” dir. Kutsal nehri geçince, dekore edilmiş anıtlar sırasının üstünde “Slashmantak veya Mrigasthali Ban(dağ)”ı görünür. Efsanelere göre Lord Şiva tanrılardan kaçmak için antilop şeklin girerek burada yaşamış.

Konaklama : Kathmandu

14 Kasım 2017 Salı... KATHMANDU

Gün doğmadan uyanıp Tibetlilerin Kathmandu'daki en önemli tapınaklarından biri olan Baudhanath'a gidiyoruz. Gün aydınlanırken tapınaktaki hareketlilik, ayinler, dualar hepimizi derinden etkileyecek. Burada küçük eğitimlere katılacağız.  Ardından  Maymunlar Tapınağı olarak da bilinen Swayambunath tapınağına geçiyoruz. Hem Hindu hem Budist tapınaklarının bir arada olduğu bu özel mekanı gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Biraz dinlenmenin ardından yoga yapıyoruz. Akşam üzeri dışarı çıkıyor hem dolaşıyor hem de yemek yiyoruz. Yemeğin ardından akşam Ses Terapisi yapıyoruz. 

Bouddhanth: Bu devasa ve çok eski Stupa, Nepal’in en özgün yapılarından biridir ve dünyadaki en büyük Budist Tapınak olarak bilinir. İnsanlar Dolpo ve Mugu’dan aynı zamanda Tibet’ten, Hindistan’dan ve Bhutan’dan ziyaret için gelirler.

Baudhanath Stupası dört bir tarafındaki Buda’nın her şeyi gören gözleriyle birlikte, Kasyapa’dan yani, önceki zamanın Buda’sından kalanları da saklamaktadır. Stupa, 100 metre çapındadır ve sekizgen temel üzerine bina edilmiştir. İçinde beşinci yüzyılda Lichichivi Kralı Mana Deva tarafından yaptırılan dua çarkları bulunan stupa, 36 metre yüksekliğindedir. Bu kulenin üstünde “Buda’nın gören gözleri” ve aydınlanma sürecininin, sadakatin, şefkatin, bilmenin ve nirvananın sembolü olan kule yükselir.

 Swayambhunath: Dünya’nın en esrarengiz yerlerinden biri olan Swayambhunath Budist Tapınağı 2000 seneden fazla bir süredir Katmandu Vadisi’ne bakan bu tepede bulunuyor. Swayambhunath, “kendiliğinden yaratılmış” anlamına geliyor.

Ana yapının çevresine yıllar boyunca yapılan yeni binalar ve eklentilerle birlikte bir stupalar ve pagodalar mozaiği oluşmuş. Ana yapı tuğla ve kilden inşa edilmiş büyük bir yarımküre. Hemen üstünde gümüş yaldızlarla kaplanmış bir bölüm ve küçülerek yükselen çemberlerden oluşan sivri bir kule bulunur. Yapının dört tarafına Buda’nın “her şeyi ve her yeri gören gözleri” resmedilmiş

Konaklama : Kathmandu

 

15 Kasım 2017 Çarşamba... KATMANDU  POKHARA

Sabah  kahvaltımızı ediyor ve iç hat uçuşumuzla Pokhara’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuştan sonra Pheva Gölü kıyısındaki Pokhara'ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Zaman kaybetmeden Pokhara sokaklarına çıkıyoruz. Katmandu’nun daha küçüğü ve daha çok trekçilerin önemli bir konaklama noktası. Öğleden sonra saatlerinde yeşillikler içerisinde yoga yapıyoruz. Akşam üzeri göl kıyısına gidiyor ve güzel bir mekanda hem yemek yiyor hem de Gölün sakinliğini yaşıyoruz.  

 

Konaklama : Pokhara

 

16 Kasım 2017 Perşembe ... POKHARA 

Sabah gün doğumunu Pokhara'nın tepelerinde Peace Stupa'da karşılıyoruz. Gölün ışığa kavuştuğu ilk saatler rüya gibi bir güzellikte. Otelimize dönüp kahvaltımızı yaptıktan sonra Pokhara sokaklarında zaman geçiriyoruz.Biraz alışveriş, biraz hoş mekanlarda dinlenmenin ardından öğleden sonra yoga ve meditasyon yapıyor ardından akşam yemeğe geçiyoruz.

Konaklama : Pokhara
 

17 Kasım 2017 Cuma ...  POKHARA – DHAMPUS
Sabah kahvaltımızın ardından
 Dhampus'a doğru yola çıkıyoruz. Köylerin  ve pirinç tarlalarının içinden geçerek kamp alanımıza ulaşıyoruz.  İnanılmaz etkileyici dağ manzarası ve vadilerle iç içe konaklayacağımız bu kampta gün bütün güzelliği ile bizimle olacak. Yerleştikten sonra günü yoga, meditasyon, dönüş çalışmalarıyla geçireceğiz. Akşam yemeğinden sonra meditatif sohbete geçiyoruz. 

Konaklama :Dampus Lodge 

 

18 Kasım 2017 Cumartesi ...  POKHARA – DHAMPUS
Kampımızda sabah gün doğumu ile kalkıp Annapurna zirvelerinin güneşle buluşmalarına tanıklık ediyoruz. Ardından sabah yogasını yapıp kahvaltıya geçiyoruz. Kahvaltının ardından biraz dinleniyor ve yine Mert hocamızla çalışmalara devam ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından yürüyüş yapıyoruz. Akşam üzerine doğru kampımıza geri döneceğiz. Yemeğin ardından yine sohbet bizi bekliyor.  

Konaklama :Dampus Lodge 

 

19 Kasım 2017 Pazar ...DHAMPUS - KATMANDU
Sabah gün doğumu ile uyanıp yoga yaptıktan sonra kahvaltımızı yapıyor ve  Pokhara'ya geçerek havaalanına gidiyoruz. Öğleye doğru uçağımızla Kathmanduya hareket ediyoruz.  Katmandu’ya vardıktan sonra Thamel sokaklarına çıkıyor ve son alışverişlerimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeğini birlikte hoş bir mekanda alacağız. 

Konaklama : Katmandu
 

20 Kasım 2017 Pazartesi ... KATMANDU - İSTANBUL

Sabah 10.00 da havaalanına hareket ediyoruz.  THY'nin 12.50 deki uçağı ile İstanbul'a uçuyoruz. Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


18.2.2018  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
        1   2   3   4
  5   6   7   8   9   10   11
  12   13   14   15   16   17   18
  19   20   21   22   23   24   25
  26   27   28        
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz