Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotoğraf Söyleşi ve Gösterileri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
::.. BHUTAN 2-9 Nisan 2019 ..::    ::.. ÇİÇEK ÇOCUKLARIN ÜLKESİNEPAL 1-9 Nisan 2019 ..::    ::.. NEPAL BHUTAN 1-13 Nisan 2019 ..::    ::.. DOYASIYA MARDİN MİDYAT 12-14 Nisan 2019 ..::    ::..CUMALIKIZIK ve GÖLYAZI'da FOTOĞRAF ATÖLYESİ-24 Mart 2019..::    ::.. EDİRNE'de FOTOĞRAF ATÖLYESİ-7 Nisan 2019::..    ::.. KÜLTÜRLER DİYARI İRAN 19-28 Nisan 2019 ..::    ::.. LAVANTA KOKULU KÖYLER ve SALDA GÖLÜ 2 12-14 Temmuz 2019 ..::    ::..NAMASTE INDIA..:: 2-12 Ekim 2019 ..::    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı NEPAL BHUTAN Gezi Fiyatı Nakit 2.280 EURO + THY Uçak
Tür Gezi Fiyatı Kredi Kartı 2.380 EURO
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 1.4.2019 - 13.4.2019
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

1 Nisan 2019 Pazartesi İSTANBUL

 KATHMANDU

Kathmandu yolculuğumuzu THY ile kesintisiz uçuşuyla gerçekleştireceğiz. 31 Mart akşamı 23.00 da ATATÜRK HAVA LİMANI'nda buluşuyor ve 1 Nisan  00.45 'teki uçuşla  Katmandu’ya hareket ediyoruz.  

11.00 te Kathmandu’da  Havaalanı'na varıyoruz. Çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimize transferimiz yapılıyor. Kentin en can alıcı yerindeki otelimize yerleştikten sonra kenti gezmeye başlıyoruz.

 

Thamel’den  Durbar Meydanı’na doğru yürüyoruz.  Kentin can damarı iki bölgeyi dolaşıyoruz ilk gün. Stupa’lar, küçük tapınaklar, rikshaw’lar, sokaktaki insanlar, satıcılar akıl almaz bir hareketlilik içerisinde hem çok farklı bir kültüre alışmaya çalışıyor hem de fotoğraflarımızı çekiyoruz.

 

Akşam yemeğimizi Kathmandu'da güzel bir mekanda yiyoruz. 

Konaklama : Kathmandu

2 Nisan 2019 Salı ... KATHMANDU SWAYAMBHUNATH BAKHTAPUR PASHUPATHINATH 

 

Gün doğarken Hindu ve Budist tapınaklarının bir arada olduğu ve maymunlar tapınağı olarak da bilinen Swayambhunath tapınağına gidiyoruz.  Kathmandu vadisini tepeden izleyeceğimiz bu tapınakta Budist ve Hindu’ların bir arada tapındıklarını göreceğiz. Buradaki küçük dükkanlarda soluklanırken singing bowl, çanlar ve başka meditasyon araçlarını alabileceğiz. 

 

Sabah törenlerini gördükten ve tapınağı gezdikten sonra rotamızı Bakhtapur'a çeviriyoruz. Adanmışlar Kenti anlamına gelen Bhaktapur çömlekçilik, hasırcılık ve kağıtçılık alanında ünlenmiştir. Kentin meydanlarında gezip çömlekçiliğin ve hazırcılığın geleneksel üretim alanlarını göreceğiz. Tipik bir Newari şehrinin bütün özelliklerini taşıyan Bhaktapur Nepal’in en büyük hazinelerinden biridir.  Öğle yemeğimizi bu mekanda aldıktan sonra yolumuzu ölülerin yakıldığı kutsal Bugmati Nehri kıyısındaki Pashuhatinath Tapınağı’na çeviriyoruz. Burası tamamen bizleri başka dünyalara götürecek. 

Akşam yine Kathmandu sokaklarındayız.

Swayambhunath: Dünya’nın en esrarengiz yerlerinden biri olan Swayambhunath Budist Tapınağı 2000 seneden fazla bir süredir Katmandu Vadisi’ne bakan bu tepede bulunuyor. Swayambhunath, “kendiliğinden yaratılmış” anlamına geliyor.

 Ana yapının çevresine yıllar boyunca yapılan yeni binalar ve eklentilerle birlikte bir stupalar ve pagodalar mozaiği oluşmuş. Ana yapı tuğla ve kilden inşa edilmiş büyük bir yarımküre. Hemen üstünde gümüş yaldızlarla kaplanmış bir bölüm ve küçülerek yükselen çemberlerden oluşan sivri bir kule bulunur. Yapının dört tarafına Buda’nın “her şeyi ve her yeri gören gözleri” resmedilmiş.

Bhaktapur:
 Bhadgaon olarak da bilinen Bhaktapur, denizden 1401 metre yüksekliktedir. Ortaçağ sanat ve mimarisine ev sahipliği yapan kent aynı zamanda Bertoluchi’nin Küçük Buda’sının yaşadığı yerdir. Şehir, midye kabuğu şeklindedir.

Pashupatinath: Kısa bir yürüyüşle Şiva-Pashupatinath tapınağına geçilir. İki katlı altın çatısı ve gümüş kapısı olan tapınak Newari mimarisinin en güzel yapılarından biridir. Kutsal Bagmati Nehrinin kenarına kurulmuştur. Tapınağın içine sadece Hindular girebilir. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğusundaki yamaçtan tapınağı seyrederler.  Pashupati’nin kelime anlamı “hayvanların efendisi” dir. Kutsal nehri geçince, dekore edilmiş anıtlar sırasının üstünde “Slashmantak veya Mrigasthali Ban(dağ)”ı görünür. Efsanelere göre Lord Şiva tanrılardan kaçmak için antilop şeklin girerek burada yaşamış.

Ölü yakma törenlerinin yapıldığı bu kutsal alanda her zaman bir törene tanıklık etmek mümkün. Aynı zamanda turistik Saduların da cenneti.

Konaklama : Kathmandu


3 Nisan 2019 Çarşamba ...  KATHMANDU BOUDDHANATH 

 

Sabah gün doğarken otelden ayrılıyor ve Tibetlilerin kolonisi halindeki Bouddhanath'a geliyoruz. Gün doğumundan itibaren hem Budistlerin hem Hinduların birlikte yaptıkları ritüellere tanıklık edecek, budist tapınaklarını ve okullarını gezeceğiz. Arada güzel teraslardan birinde kahvaltımızı edip gezmeye devam edeceğiz. Ardından açılan dükkanlarda küçük alışverişlerimizi yapıp Katmandu'daki otelimize döneceğiz. 

 

Öğlen yemeğini güzel bir yerde yedikten sonra Kathmandu sokaklarında dolaşmaya devam ediyoruz. 

 

Akşam yemeğimiz yine çok keyifli bir mekanda olacak. 

 

Bouddhanth: Bu devasa ve çok eski Stupa, Nepal’in en özgün yapılarından biridir ve dünyadaki en büyük Budist Tapınak olarak bilinir. İnsanlar Dolpo ve Mugu’dan aynı zamanda Tibet’ten, Hindistan’dan ve Bhutan’dan ziyaret için gelirler.

 

Baudhanath Stupası dört bir tarafındaki Buda’nın her şeyi gören gözleriyle birlikte, Kasyapa’dan yani, önceki zamanın Buda’sından kalanları da saklamaktadır. Stupa, 100 metre çapındadır ve sekizgen temel üzerine bina edilmiştir. İçinde beşinci yüzyılda Lichichivi Kralı Mana Deva tarafından yaptırılan dua çarkları bulunan stupa, 36 metre yüksekliğindedir. Bu kulenin üstünde “Buda’nın gören gözleri” ve aydınlanma sürecininin, sadakatin, şefkatin, bilmenin ve nirvananın sembolü olan kule yükselir.

Konaklama : Katmandu

4 Nisan 2019
Perşembe ... KATMANDU  POKHARA

 Sabah iç hat uçuşumuzla erken saatte Pokhara’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuştan sonra Pheva Gölü kıyısındaki Pokhara'ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Zaman kaybetmeden Pokhara sokaklarına çıkıyoruz. Katmandu’nun daha küçüğü ve daha çok trekçilerin önemli bir konaklama noktası.

Pek çok trekking turu buradan hareketle başlar.  Pheva Gölü’nde botla gezerek gölün ortasındaki küçük adaya ve üstündeki tapınağa gidilir.

Konaklama : Pokhara

 

 

5 Nisan 2019 Cuma POKHARA -  DUMPUS
Sabah gün doğumunda Pokhara’yı taa en tepelerden izleyen Peace Stupa’ya çıkıyoruz. Harika bir gün doğumundan sonra otelimize gelerek kahvaltımızı ediyor ve Pokhara'dan aracımızla köylerin ve pirinç tarlalarının arasından geçerek Dhampus’a doğru yol alıyoruz. Ardından köyde kısa bir yürüyüş yaparak kamp alanımıza ulaşıyoruz. İnanılmaz etkileyici dağ manzarası ve vadilerle iç içe konaklayacağımız bu kampta gece bütün güzelliği ile bizimle olacak. Gece kampta konaklıyoruz.

 

Konaklama : Dampus Lodge

  

6 Nisan 2019 Cumartesi DAMPUS 

Bugünümüzde sabah gün doğumu ile uyanıp inanılmaz etkileyici görüntülere tanıklık ediyoruz. Annapurna silsilesi üzerindeki gün doğumunu izledikten sonra kahvaltımediyouz ve çevre yürüyüşleri ile köyler
i geziyor ve fotoğraflıyoruz.

Konaklama : Dhampus

7 Nisan 2019 Pazar ... 
DAMPUS POKHARA KATHMANDU 

 


Katmandu ile bu ikinci buluşmamızda kahvaltıdan sonra yapmak istediklerimizi yapıyor, tekrar gitmek istediğimiz yerlere gidiyoruz. Hem fotoğraf çekmek için bol zamanımız hem de alışverişlerimizi tamamlamamız için sonsuz seçeneklerimizin tadına varıyoruz.  Ayrıca Bhutan yolculuğu öncesinde de sakin ve dinleneceğimiz bir gün geçiriyoruz.

 

Konaklama : Katmandu

 8 Nisan 2019 Pazartesi KATHMANDU 

Katmandu ile bu ikinci buluşmamızda kahvaltıdan sonra yapmak istediklerimizi yapıyor tekrar gitmek istediğimiz yerlere gidiyoruz. Hem fotoğraf çekmek için bol zamanımız hem de alışverişlerimizi tamamlamamız için sonsuz seçeneklerimizin tadına varıyoruz. 


Konaklama : Katmandu
 
 

9 Nisan 2019 Salı KATHMANDU PARO & THIMPHU 

 
Kahvaltının ardından havaalanına transferimiz yapılıyor  ve ardından Bhuthan yolcuları ile Paro'ya uçuyoruz. Paro havaalanında aracımıza binerek 52 km uzaklıktaki Thimphu'ya gidiyoruz. Ülkenin her yeri huzurlu her bireyi mutlu. Öğle yemeğinin ardında Thimpu'da otelimize yerleşiyor ve kenti gezmeye başlıyoruz. Thimphu Budist Tapınağı, Eski Şehir, Buddha Tapınağı, Changangkha Lhakhang Manastırı ve El Sanatları Merkezi gezip fotoğraflayacağımız yerler arasında. 

 

Konaklama :Thimphu

 

10 Nisan 2019 Çarşamba PARO 
Kahvaltı sonrası hareketle Paro'ya geçiyor ve doğal güzellikleriyle bilinen kenti dolaşıyoruz. Geleneksel mimariyi göreceğimiz sokaklar, manastır ve etkileyici manzaraları fotoğraflayarak günü geçiriyoruz. Çarşısında ve sokaklarında gezerken halkın yaşama alışkanlıklarına da tanıklık edeceğiz. 

 


Konaklama :
Paro

 

 

 

11 Nisan 2019 Perşembe PARO 

Kahvaltı sonrası hareketle 2880 m yükseklikte kayanın kenarına kurulmuş olan Tiger Nest Manastırına gideceğiz. Sugünkü yolumuz hem çok güzel hem de yürüyüşlü. Molalarla geçireceğimiz yaklaşık 3,5 saatlik yürüyüşle Manastır'a ulaşıyoruz. Yol boyunca muhteşem manzaralar ve fotoğraflarla gönlümüzü doyuruyoruz. Budist rahipler ve öğrencilerin bulunduğu manastırı gezdikten sonra yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüşle aşağı iniyor ve araçlarımıza biniyoruz. akşama doğru otelimize dönüyoruz. 

 


Konaklama :
Paro

 

12 Nisan 2019 Cuma PARO KATHMANDU 

 
Kahvaltı sonrası uçuş saatimize göre  havaalanına geçiyor ve Kathmandu'ya uçuyoruz.

 

 
Kathmandu'da ulaştıktan sonra havaalanına yakın olan ölü yakma törenlerinin yapıldığı Pashupatinah'a gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyor ve Kathmandu sokaklarında son turlarızı atıyoruz. 

 

 Pashupatinath: Kısa bir yürüyüşle Şiva-Pashupatinath tapınağına geçilir. İki katlı altın çatısı ve gümüş kapısı olan tapınak Newari mimarisinin en güzel yapılarından biridir. Kutsal Bagmati Nehrinin kenarına kurulmuştur. Tapınağın içine sadece Hindular girebilir. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğusundaki yamaçtan tapınağı seyrederler.  Pashupati’nin kelime anlamı “hayvanların efendisi” dir. Kutsal nehri geçince, dekore edilmiş anıtlar sırasının üstünde “Slashmantak veya Mrigasthali Ban(dağ)”ı görünür. Efsanelere göre Lord Şiva tanrılardan kaçmak için antilop şeklin girerek burada yaşamış.

 

Ölü yakma törenlerinin yapıldığı bu kutsal alanda her zaman bir törene tanıklık etmek mümkün. Aynı zamanda turistik Saduların da cenneti.

 

Konaklama :Kathmandu

 

 

13 Nisan 2019 Cumartesi KATHMANDU - İSTANBUL

 
Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak havaalanına geçiyor ve 12.30'daki THY uçağı ile İstanbul'a hareket ediyoruz. 17.50 de İstanbul'a varıyoruz. 
 
  
 
 

 


Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


24.3.2019  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
          1   2   3
  4   5   6   7   8   9   10
  11   12   13   14   15   16   17
  18   19   20   21   22   23   24
  25   26   27   28   29   30   31
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz