Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotograf Seminerleri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.:: MOĞOLİSTAN 17-25 Ağustos ::.    .:: THASSOS ADASI 18-22 Temmuz ::.    .:: LAVANTA TARLALARI VE AİZANOİ ANTİK KENTİ 5-7 Temmuz ::.    .::LAVANTA KOKULU KÖYLER ve SALDA GÖLÜ 13-15 Temmuz ::.    .:: KARS'tan MACAHAL'e doğru KARÇAL YAYLALARI'na 24 Haziran - 1 Temmuz ::.     ..:: YILDIZLAR ALTINDA NEMRUT Fotoğraf ATÖLYESİ-9-11 Ağustos ..::    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı RENGARENK HİNDİSTAN Gezi Fiyatı Nakit 1290 EURO Erken Rezervasyon + THY uçak
Tür Yurtdışı Gezi Fiyatı Kredi Kartı 1.490 EURO + THY Uçak
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 23.2.2018 - 4.3.2018
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

 

 

23 Şubat 2018 Cuma: İstanbul Delhi
 İstanbul’dan 20.55 'teki Türk Hava Yolları uçağı ile Delhi'ye uçmak üzere 18.00 'da  havaalanında buluşuyoruz.


24 Şubat 2018 Cumartesi : Delhi – Agra - Delhi

 Sabah 05.15 te vardığımız Delhi'de bizi karşılayan aracımıza binerek doğrudan Agra'ya geçiyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun sonunda Taj Mahal'e varıyoruz. Yalnız Hindistan'ın değil dünyanın en önemli eserlerinden biri olan Taj Mahal Hindistan'daki ilk günümüzde olanca etkileyici görüntüsüyle karşımızda olacak. 

Şah Cihan'ın kendisine 14. çocuğunu doğururken ölen çok sevdiği karısı Mümtaz Mahal için yaptırdığı bu olağanüstü ince narin yapının yapımında Krallığın seçkin ustaları çalışır. Duvarlarında değerli taşlar, inciler, mercanlar kakılmıştır. Tamamiyle bitirilmesi 22 yılı almıştır. Her gün sayısız Hintlinin ziyaret ettiği bu aşk mabedi mükemmel orantılara sahiptir.

 Agra'da Taj Mahal'in gezilmesinden sonra öğleden sonra Delhi'ye geri dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrası Delhi'de eski çarşıyı geziyoruz.

Konaklama : Delhi

25 Şubat 2018 Pazar : Delhi - Amritsar
Sabah erken kahvaltının ardından havaalanına geçiyor ve bizi 08.15 te Amritsar'a götürecek iç hat uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Amritsar'a  varıyor ve otelimize geçiyoruz. Sonrasında Sihlerin kutsal mekanı Altın Tapınak'a gidiyoruz ve günlük yaşamın içerisindeki ritüelleri izliyoruz ve fotoğraflıyoruz. Haftada yüzbin ziyaretçisi ile Taj Mahal'den daha fazla ziyaretçisi olan bu özel yerde daha sonra mutfak bölümüne geçiyoruz. Burası apayrı bir dünya. Hindistan'ın bağımsızlık mücadelesinde önemli bir yer olan Jallianwala Bag'ı geziyoruz. Ardından gün batımında Pakistan sınırında Wagah Border'a gidiyor ve sınır kapılarının kapanış törenini izliyoruz. Dileyen katılımcılarımızla akşam yemeği sonrası yine Altın Tapınağa gidiyor ve gece törenlerini izliyoruz. 

Amritsar 1577’de Sih’lerin dördüncü gurusu Ram Das tarafından kurulmuştur. Dünyada sadece Hindistan’da varolan Sih dininin kutsal kentidir. Hindistan’ın en bakımlı ve varlıklı yerleşimlerinden biridir. Nüfusu bir milyonun üstündedir.

Altın Tapınak: Nektar Havuzu diye bilinen kutsal suyun içindeki Altın Tapınak’ta gün boyu törenler yapılır. Durmaksızın müzik çalar. Akşamüstleri Sih Parlamentosu olarak bilinen Akal Taht’tan çıkarılan Kutsal Kitap Büyük Sahib, törenle yerine yerleştirilir.

Jallianwala Bag: Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesinde dönüm noktasının yaşandığı, İngilizlerin şiddetsiz bir gösteriye katılanlara ateş açmasıyla yüzlerce kişinin öldürüldüğü park.

 Konaklama : Amritsar  

26 Şubat 2018 Pazartesi : Amritsar - Dharamsala

Kahvaltı sonrası Dharamshala'ya yol alıyoruz. 215 km uzaklıktaki bu kente vardığımızda önce otelimize yerleşiyor sonrasında kenti gezmeye başlıyoruz.. Arabamızla kuzeye doğru yol alırken yol boyunca önümüze çıkacak yol sürprizlerine açığız. Küçük yerleşimler, pazarlar hem merak uyandıracak hem yolumuzu şenlendirecek. Dharamshala'ya vardıktan  sonra Tibet dışında var olan Tibet'in en büyük Budist tapınağını içinde barındıran Himalayaların Dharashala kenti Tibetlilerin Hindistan'da yaşadıkları en önemli merkez.  Günün büyük bir kısmını Dalai Lama'nın ashram'ında geçiriyoruz. Her yanımız fotoğraf olan bu mekanda çalışmalarımızı sürdürürken etkileyici ortamı da en derinden yaşıyor olacağız. Ardından Dalay Lama'nın yazlık yaşadığı yer olan Nourbulinka Palace'ı da görüyoruz. 

 Konaklama: Dharamshala

27 Şubat 2018 Salı Dharamshala 

Sabah kahvaltı sonrasında Himalayalar'da yapacağımız yürüyüşle Tibetli Çocuklar Köyü'ne gidiyoruz. Öğlen saatlerinde tekrar Dharamshala'ya dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından aracımıza binerek Rishikesh'e hareket ediyoruz. 

28 Şubat 2018 Çarşamba : Rishikesh

Sabah saatlerinde vardığımız Rishikesh'te otelimize geçiyor ve kısa bir dinlenmenin ardından kenti dolaşmaya çıkıyoruz. Kutsal Ganj Nehri'nin üzerinde yer alan Rishikesh'te en can alıcı yerler tapınaklar ve özellikle ghat'lar. 

Varanasi'dekine benzer şekilde nehir kıyısındaki törenler rengarenk ve çok fotografik. 

Konaklama : Rishikesh

1 Mart 2018 Perşembe : Rishikesh 

Sabah kahvaltının ardından Rishikesh'te zaman geçirmeye devam ediyoruz. Sabah gün doğumunda başlayan çalışmalar akşama kadar sürecek. Akşam üzerinde Aati törenlerini izlemek üzere yine Ganj kıyısında ve Gath'larda olacağız. Uluslararası Yoga Festivali'nin başladığı bu günde Rishikesh pek çok renkli simayı da ağırlıyor olacak. 

Konaklama : Rishikesh


2 Mart 2018 Cuma :  Rishikesh 

Kahvaltı sonrası Rishikesh sokaklarına çıkıyoruz. Tüm günümüzü Renk Festivali'ne ve fotoğraf çalışmalarına ayırıyoruz. 

Konaklama : Rishikesh


3 Mart 2018 Cumartesi : Rishikesh Delhi

Sabah yine gün doğumundan önce kalkarak güneşin doğuşunu ve Ganj’ın uyanışını izlemek için nehir kıyısına gidiyoruz. Kıyı boyunca dolaşırken kutsanan Hinduları görecek ve onların etkileyici hallerinin arasında kaybolacağız. Akşama doğru Rishikesh havaalanına geçerek bizi Delhi'ye götürecek uçağımızı bekliyoruz. Gece Delhi havaalanına indikten sonra diş hatlar terminaline geçiyor ve bizi İstanbul'a götürecek uçağımızı bekliyoruz. 

4 Mart 2018 Pazar ; Delhi İstanbul

Sabah 6.35'teki uçağımıza binerek istanbul'a hareket ediyoruz. 11.35'te  İstanbul'a varıyoruz.

 

 


Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


27.5.2018  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
    1   2   3   4   5   6
  7   8   9   10   11   12   13
  14   15   16   17   18   19   20
  21   22   23   24   25   26   27
  28   29   30   31      
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz