Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotograf Seminerleri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.:: MOĞOLİSTAN 17-25 Ağustos ::.    .:: THASSOS ADASI 18-22 Temmuz ::.    .:: LAVANTA TARLALARI VE AİZANOİ ANTİK KENTİ 5-7 Temmuz ::.    .::LAVANTA KOKULU KÖYLER ve SALDA GÖLÜ 13-15 Temmuz ::.    .:: KARS'tan MACAHAL'e doğru KARÇAL YAYLALARI'na 24 Haziran - 1 Temmuz ::.     ..:: YILDIZLAR ALTINDA NEMRUT Fotoğraf ATÖLYESİ-9-11 Ağustos ..::    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı BHUTAN Gezi Fiyatı Nakit 1550 EURO + Uçak
Tür Gezi Fiyatı Kredi Kartı 1780 EURO + Uçak
Kategori Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 22.3.2018 - 29.3.2018
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

 

 

22 Mart 2018 Perşembe...İSTANBUL - KATHMANDU
 
Saat 23.45 de ATATÜRK HAVA LİMANI'nda buluşuyor ve 01.45'daki uçuşla Kathmanduya hareket ediyoruz. 
 
 

23 Mart 2018 Cuma ...KATMANDU 
 
Öğleye doğru 11.25'te Kathmandu'ya varıyoruz. Giriş işlemlerimizin tamamlanmasından sonra otelimize geçiyoruz ve Nepal'deki arkadaşlarımızla buluşuyoruz. Bhutan yolculuğu öncesinde Kathmandu Vadisindeki ilk günümüzde bir Tibet Kolonisi olan Boudhanath'a ardından Hindu ve Budist tapınaklarını bir arada göreceğimiz Swayambunath tapınağına  gidiyoruz. Sonrasında tüm ekip akşam yemeğimizi yiyor ve dinlenmeye geçiyoruz. 

Bouddhanth: Bu devasa ve çok eski Stupa, Nepal’in en özgün yapılarından biridir ve dünyadaki en büyük Budist Tapınak olarak bilinir. İnsanlar Dolpo ve Mugu’dan aynı zamanda Tibet’ten, Hindistan’dan ve Bhutan’dan ziyaret için gelirler.

 Baudhanath Stupası dört bir tarafındaki Buda’nın her şeyi gören gözleriyle birlikte, Kasyapa’dan yani, önceki zamanın Buda’sından kalanları da saklamaktadır. Ana yapı tuğla ve kilden inşa edilmiş büyük bir yarımküre 100 metre çapındadır ve sekizgen temel üzerine bina edilmiştir. İçinde beşinci yüzyılda Lichichivi Kralı Mana Deva tarafından yaptırılan dua çarkları bulunan stupa, 36 metre yüksekliğindedir. Bu kulenin üstünde “Buda’nın gören gözleri” ve aydınlanma sürecininin, sadakatin, şefkatin, bilmenin ve nirvananın sembolü olan kule yükselir.

Ana yapının çevresine yıllar boyunca yapılan yeni binalar ve eklentilerle birlikte bir stupalar ve pagodalar mozaiği oluşmuş.

 

Swayambhunath: Dünya’nın en esrarengiz yerlerinden biri olan Swayambhunath Budist Tapınağı 2000 seneden fazla bir süredir Katmandu Vadisi’ne bakan bu tepede bulunuyor. Swayambhunath, “kendiliğinden yaratılmış” anlamına geliyor. 

Konaklama : Katmandu
 

24 Mart 2018 Cumartesi... KATHMANDU PARO & THIMPHU 

Kahvaltının ardından havaalanına transferimiz yapılırken Bhuthan yolcuları ile Paro'ya uçuyoruz. Paro havaalanında aracımıza binerek 52 km uzaklıktaki Thimphu'ya gidiyoruz. Thimphu Budist Tapınağı, Eski Şehir, Buddha Tapınağı, Changangkha Lhakhang Manastırı ve El Sanatları Merkezi gezip fotoğraflayacağımız yerler arasında. 

Konaklama :Thimphu


25 Mart 2018 Pazar... PARO


Kahvaltı sonrası hareketle Paro'ya geçiyor ve doğal güzellikleriyle bilinen kenti dolaşıyoruz. Geleneksel mimariyi göreceğimiz sokaklar ve etkileyici manzaraları fotoğraflayarak günü geçiriyoruz. 

Konaklama :Paro


26 Mart 2018 Pazartesi... PARO 


Kahvaltı sonrası hareketle 2880 m yükseklikte kayanın kenarına kurulmuş olan Tiger Nest Manastırına gideceğiz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra yapacağımız yürüyüşle Manastır'a ulaşıyoruz. Budist rahipler ve öğrencilerin bulunduğu manastırı gezip fotoğrafladıktan sonra akşama doğru otelimize dönüyoruz. 


Konaklama :
Paro


27 Mart 2018 Salı... PARO KATHMANDU 

Kahvaltı sonrası uçuş saatimize göre  havaalanına geçiyor ve Kathmandu'ya geçiyoruz. Kathmandu'da havaalanına ulaştıktan sonra gün batımında ölü yakma törenlerinin yapıldığı Pashupatinah'a gidip günbatımı törenlerini izliyor ve ardından otelimize gidiyoruz. 

Pashupatinath: Kısa bir yürüyüşle Şiva-Pashupatinath tapınağına geçilir. İki katlı altın çatısı ve gümüş kapısı olan tapınak Newari mimarisinin en güzel yapılarından biridir. Kutsal Bagmati Nehrinin kenarına kurulmuştur. Tapınağın içine sadece Hindular girebilir. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğusundaki yamaçtan tapınağı seyrederler.  Pashupati’nin kelime anlamı “hayvanların efendisi” dir. Kutsal nehri geçince, dekore edilmiş anıtlar sırasının üstünde “Slashmantak veya Mrigasthali Ban(dağ)”ı görünür. Efsanelere göre Lord Şiva tanrılardan kaçmak için antilop şeklin girerek burada yaşamış.

Ölü yakma törenlerinin yapıldığı bu kutsal alanda her zaman bir törene tanıklık etmek mümkün. Aynı zamanda turistik Saduların da cenneti.

Konaklama :Kathmandu


28 Mart 2018 Çarşamba.... KATHMANDU 

Kahvaltı sonrası Adanmışlar Kenti anlamına gelen Bhaktapur’a geçiyoruz. Çömlekçilik, hasırcılık ve kağıtçılık alanında ünlenen bu kent her kolun geleneksel üretim alanlarıdır. Tipik bir Newari şehrinin bütün özelliklerini taşıyan Bhaktapur Nepal’in en büyük hazinelerinden biridir.  Öğleden sonra Katmandu’ya dönüyor ve son alışverişlerimizi tamamlıyoruz. 

Bhaktapur: Bhadgaon olarak da bilinen Bhaktapur, denizden 1401 metre yüksekliktedir. Ortaçağ sanat ve mimarisine ev sahipliği yapan kent aynı zamanda Bertoluchi’nin Küçük Buda’sının yaşadığı yerdir. Şehir, midye kabuğu şeklindedir.

Konaklama :Kathmandu


29 Mart 2018 Perşembe... KATMANDU - İSTANBUL

Sabah erken saatte otelden ayrılarak havaalanına geçiyor ve 07.35'teki THY uçağı ile İstanbul'a hareket ediyoruz. 

 

 

 


Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


27.5.2018  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
    1   2   3   4   5   6
  7   8   9   10   11   12   13
  14   15   16   17   18   19   20
  21   22   23   24   25   26   27
  28   29   30   31      
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz