Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotoğraf Söyleşi ve Gösterileri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
::.. DÜNYANIN ENERJİ MERKEZLERİNE YOLCULUK-NEPAL 13-20 Mart 2019 ..::    ::.. BHUTAN 2-9 Nisan 2019 ..::    ::.. YELDA BALER ile VENEDİK KARNAVALI 21-25 Şubat 2019 ..::    ::.. ÇİÇEK ÇOCUKLARIN ÜLKESİNEPAL 1-9 Nisan 2019 ..::    ::.. NEPAL BHUTAN 1-13 Nisan 2019 ..::    ::.. DOYASIYA MARDİN MİDYAT 12-14 Nisan 2019 ..::    ::.. KÜLTÜRLER DİYARI İRAN 19-28 Nisan 2019 ..::    ::.. DOĞU EKSPRESİ ile KARS - DİVRİĞİ - SİVAS 20-24 Şubat 2019 ..::    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı DÜNYANIN ENERJİ MERKEZLERİNE YOLCULUK-NEPAL Gezi Fiyatı Nakit 1.130 EURO + UÇAK
Tür Yurtdışı Gezi Fiyatı Kredi Kartı 1.280 EURO + UÇAK
Kategori Öze Yolculuk Gezi Tarihi 13.3.2019 - 20.3.2019
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

13 Mart 2019 Çarşamba İSTANBUL KATHMANDU

Kathmandu yolculuğumuzu THY ile kesintisiz uçuşuyla gerçekleştireceğiz. 12 Mart gecesi 23.00 da ATATÜRK HAVA LİMANI'nda buluşuyor ve 13 Mart'ta 01.20'teki uçuşla Katmandu’ya hareket ediyoruz.  

11.00 da Kathmandu’da  Havaalanı'na varıyoruz. Çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimize transferimiz yapılıyor. Kentin en can alıcı yerindeki otelimize yerleştikten sonra kısa bir bilgilenmenin ardından kenti gezmeye başlıyoruz. Thamel’den  Durbar Meydanı’na doğru yürüyoruz.  Kentin can damarı iki bölgeyi dolaşıyoruz ilk gün. Stupa’lar, küçük tapınaklar, rikshaw’lar, sokaktaki insanlar, satıcılarakıl almaz bir hareketlilik içerisinde hem çok farklı bir kültürü algılamaya çalışıyoruz.  

Akşam yemeğimizi Kathmandu'da güzel bir mekanda yedikten sonra dinlenmeye geçiyoruz.

 
Konaklama : Kathmandu

  

14 Mart 2019 Perşembe ... KATHMANDU  SWAYAMBHUNATH  BAKHTAPUR PASHUPATHINATH 

Gün doğarken Hindu ve Budist tapınaklarının bir arada olduğu ve maymunlar tapınağı olarak da bilinen Swayambhunath tapınağına gidiyoruz.  Kathmandu vadisini tepeden izleyeceğimiz bu tapınakta Budist ve Hindu’ların bir arada tapındıklarını görüp sembollerle dolu mekanda okumalar yapacağız.  Buradaki küçük dükkanlarda soluklanırken  ses çanakları, çanlar ve başka meditasyon araçlarını alabileceğiz. Ardından ses terapisiyle bedenlerimizi doğru frekansa getirmeyi deneyimleyeceğiz.

Sabah törenlerini gördükten ve tapınağı gezdikten sonra otelimize dönüp kahvaltı ediyoruz. Sonrasında rotamızı Bakhtapur'a çeviriyoruz. Adanmışlar Kenti anlamına gelen Bhaktapur çömlekçilik, hasırcılık ve kağıtçılık alanında ünlenmiştir. Kentin meydanlarında gezip çömlekçiliğin ve hazırcılığın geleneksel üretim alanlarını göreceğiz. Tipik bir Newari şehrinin bütün özelliklerini taşıyan Bhaktapur Nepal’in en büyük hazinelerinden biridir.  Öğle yemeğimizi bu mekanda aldıktan sonra bir bahçede zencefilli çaylarımızı yudumlarken Meltem ve Ünal Güner sohbetlerini dinliyoruz.  Bizi hem tarihi bir yolculuğa çıkaracak hem de içinde bulunduğumuz coğrafyanın enerjilerinin etkilerini anlatıyorlar.

Ardından yolumuzu ölülerin yakıldığı kutsal Bugmati Nehri kıyısındaki Pashuhatinath Tapınağı’na çeviriyoruz. Burası tamamen bizleri başka dünyalara götürecek. Hayatı, varlığı, yokluğu, yaşamı, amacımızı sorguladığımız bu mekanda kutsal nehir tanrısını uykuya göndereceğimiz Arti törenlerini izleyeceğiz.  

Sonrasında akşam yemeğimizi yiyeceğimiz mekana geçiyoruz.  

 

Swayambhunath: Dünya’nın en esrarengiz yerlerinden biri olan Swayambhunath Budist Tapınağı 2000 seneden fazla bir süredir Katmandu Vadisi’ne bakan bu tepede bulunuyor. Swayambhunath, “kendiliğinden yaratılmış” anlamına geliyor.

 Ana yapının çevresine yıllar boyunca yapılan yeni binalar ve eklentilerle birlikte bir stupalar ve pagodalar mozaiği oluşmuş. Ana yapı tuğla ve kilden inşa edilmiş büyük bir yarımküre. Hemen üstünde gümüş yaldızlarla kaplanmış bir bölüm ve küçülerek yükselen çemberlerden oluşan sivri bir kule bulunur. Yapının dört tarafına Buda’nın “her şeyi ve her yeri gören gözleri” resmedilmiş.

 

Bhaktapur: Bhadgaon olarak da bilinen Bhaktapur, denizden 1401 metre yüksekliktedir. Ortaçağ sanat ve mimarisine ev sahipliği yapan kent aynı zamanda Bertoluchi’nin Küçük Buda’sının yaşadığı yerdir. Şehir, midye kabuğu şeklindedir.
 

Pashupatinath: Kısa bir yürüyüşle Şiva-Pashupatinath tapınağına geçilir. İki katlı altın çatısı ve gümüş kapısı olan tapınak Newari mimarisinin en güzel yapılarından biridir. Kutsal Bagmati Nehrinin kenarına kurulmuştur. Tapınağın içine sadece Hindular girebilir. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğusundaki yamaçtan tapınağı seyrederler.  Pashupati’nin kelime anlamı “hayvanların efendisi” dir. Kutsal nehri geçince, dekore edilmiş anıtlar sırasının üstünde “Slashmantak veya Mrigasthali Ban(dağ)”ı görünür. Efsanelere göre Lord Şiva tanrılardan kaçmak için antilop şeklin girerek burada yaşamış. Ölü yakma törenlerinin yapıldığı bu kutsal alanda her zaman bir törene tanıklık etmek mümkün. Aynı zamanda turistik Saduların da cenneti.

Konaklama : Kathmandu


15 Mart 2019 Cuma...
  KATHMANDU BOUDDHANATH 


Sabah gün doğmadan otelden ayrılıyor ve Tibetlilerin kolonisi halindeki Bouddhanath'a geliyoruz. Gün doğumundan itibaren hem Budistlerin hem Hinduların birlikte yaptıkları ritüellere tanıklık edecek, budist tapınaklarını gezip burada kendimizle kalmaya özen göstereceğiz.

İsteyenlerle birlikte içsel dinlemeye geçip, kendimize yaptığımız yolculukta bu kutsal mekanın enerjiyle uyum içinde kendi merkezime odaklanıyoruz.

Arada güzel teraslardan birinde kahvaltımızı ettikten sonra tapınağın etrafındaki dükkanlarda dolaşırken kendimizi semboller dünyasında bulacağız.

Yolculuğumuz keyifli sürprizlerle devam ediyor.

Öğlen yemeğini güzel bir yerde yedikten sonra otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından Otelimizin bahçesinde Meltem Güner ve Ünal Güner ile sohbet için bir araya geliyoruz.   Dünyanın farklı coğrafyalarında inançları, ritüelleri ve geleneğin etkilerini konuşuyoruz.

 

Ardından yemek saatine kadar serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimiz yine çok keyifli bir mekanda.

Bouddhanth: Bu devasa ve çok eski Stupa, Nepal’in en özgün yapılarından biridir ve dünyadaki en büyük Budist Tapınak olarak bilinir. İnsanlar Dolpo ve Mugu’dan aynı zamanda Tibet’ten, Hindistan’dan ve Bhutan’dan ziyaret için gelirler.
 

Baudhanath Stupası dört bir tarafındaki Buda’nın her şeyi gören gözleriyle birlikte, Kasyapa’dan yani, önceki zamanın Buda’sından kalanları da saklamaktadır. Stupa, 100 metre çapındadır ve sekizgen temel üzerine bina edilmiştir. İçinde beşinci yüzyılda Lichichivi Kralı Mana Deva tarafından yaptırılan dua çarkları bulunan stupa, 36 metre yüksekliğindedir. Bu kulenin üstünde “Buda’nın gören gözleri” ve aydınlanma sürecininin, sadakatin, şefkatin, bilmenin ve nirvananın sembolü olan kule yükselir. 

Konaklama : Katmandu


16 Mart 2019 C
umartesi ... KATMANDU  POKHARA

Sabah iç hat uçuşumuzla erken saatte Pokhara’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuştan sonra Pheva Gölü kıyısındaki Pokhara'ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Pokhara sokaklarında ve göl kenarında dolaşacağız. Bu kez sohbet mekanımız elbette ki göl kıyısı olacak.   

Konaklama : Pokhara17 Mart 2019 Pazar  POKHARA - 
 DUMPUS
Sabah gün doğumundan önce hareketle Pokhara’yı en tepelerden izleyen Peace Stupa’ya çıkıyoruz. Harika bir gün doğumuna, gün doğumu törenine tanık olduktan sonra yine kendimizle başbaşa kalacağımız zamanın ve enerjimizi yükseltmenin tadına varacağız.  

Sonra otelimize gelerek kahvaltımızı yapıyor ve Pokhara'dan aracımızla köylerin ve pirinç tarlalarının arasından geçerek Dhampus’ta kamp alanımıza ulaşıyoruz. Karla kaplı Himalaya silsilesi içerisinde Annapurna zirveleri gün doğum ve gün batımlarında bize yüzünü gösteriyor. İnanılmaz etkileyici dağ manzarası ve vadilerle iç içe konaklayacağımız bu kampta  iki gün boyunca  Meltem Güner ve Ünal Güner’in bize aktaracakları bilgilerle donanacağız.

Konaklama : Dampus Lodge

 
18 Mart 2019 Pazartesi  DUMPUS
 

Bugünümüzde sabah gün doğumu ile uyanıp bir yandan dağların uyanışına tanıklık ederken sabah meditasyonları ile yine özümüze bir yolculuk yapacağız. Annapurna silsilesi üzerindeki gün doğumunu izledikten sonra kahvaltımızı ediyoruz. Ardından kahvelerimizi yudumlarken

Meltem Güner ve Ünal Güner’in bu kez sohbet konusu kendini ve hayatı okuyabilmek

Sonrasında yaklaşık iki saatlik yürüyüşün ardından öğle yemeğini yiyeceğimiz bir başka kampa geçiyoruz. Yürüyüşümüz sırasında pek çok farkındalık konusu bizi bekliyor olacak.

Sohbet konumuz yolda karşılaşılan işaretlerin mesajlarını okuyabilmek.

Konaklama : Dampus Lodge

 

 19 Mart 2019 Salı   DAMPUS POKHARA KATHMANDU

Kampımızda sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ayrılarak Pokhara’ya iniyor ve öğlen uçağı ile Kathmandu’ya dönüyoruz. Kathmandu’daki son günümüzde tamamlamak istediklerimizi yapacağız. Akşam yemeğinde buluşuyoruz.

Konaklama : Kathmandu 20 Mart 2019 Çarşamba  ...KATMANDU İSTANBUL

Kahvaltı sonrası saat 10.00 da otelimizden ayrılarak Kathmandu Havaalanına gidiyoruz. 12.30’teki uçuşumuzla İstanbul’a dönüyoruz. 18.25 da İstanbul’a varıyoruz.Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


17.2.2019  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
          1   2   3
  4   5   6   7   8   9   10
  11   12   13   14   15   16   17
  18   19   20   21   22   23   24
  25   26   27   28      
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz