Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotoğraf Söyleşi ve Gösterileri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
::.. LAVANTA KOKULU KÖYLER ve SALDA GÖLÜ 2 12-14 Temmuz 2019 ..::    ::..NAMASTE INDIA..:: 2-12 Ekim 2019 ..::    ..::AYVALIK, ADATEPE, BERGAMA ve SARIDENİZALTI-15-19 Mayıs 2019 ..::    ::..BULUT DENİZİNDE YAYLALAR-25-30 Haziran 2019..::    ::.. LAVANTA KOKULU KÖYLER ve SALDA GÖLÜ -5-7 Temmuz 2019..::    ::.. KUZEYDEN GÜNEYE VİETNAM ve KAMBOÇYA-23 Kasım-5 Aralık 2019..::    ::.. YILDIZLAR ALTINDA NEMRUT Fotoğraf ATÖLYESİ-18-20 Temmuz 2019..::    ::.. YILDIZLAR ALTINDA NEMRUT Fotoğraf ATÖLYESİ-2- 1-3 Ağustos 2019..::    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı NAMASTE INDIA Gezi Fiyatı Nakit 1.480 Euro + Uçak
Tür Gezi Fiyatı Kredi Kartı 1.555 Euro + uçak
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 2.10.2019 - 12.10.2019
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

 

2 Ekim 2019 Çarşamba 

İstanbul’dan Delhi'ye gitmek için Atatürk Hava Limanında 17.00 'da buluşuyor ve 19.50'deki uçağımızla Delhi'ye uçuyoruz.

 

 

 

3 Ekim 2019 Perşembe : Delhi - Agra

Sabahın ilk saatlerinde 04.10'da vardığımız Delhi'de çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra arabamıza geçerek Agra'ya hareket ediyoruz. 4 saatin sonunda Agra'ya otelimize geçiyor ve biraz dinleniyoruz. Ardından kente altın çağını yaşatan Akbar tarafından kurulan ve kırmızı kumtaşından yapılmış Agra Kalesini göreceğiz. Agra Kalesinin kente hakim surları arkasında yine pek çok önemli yapı bulunmaktadır. En önemlilerinden biri de kendi oğlunun iktidar hırsı yüzünden Şah Cihan'ın sekiz yıl boyunca esir hayatı yaşadığı şatafatlı sekizgen bir kule.

 Öğleden sonra saatlerinde dünyanın en önemli eserlerinden biri olan Taj Mahal'e gidiyoruz. Şah Cihan'ın kendisine 14. çocuğunu doğururken ölen çok sevdiği karısı Mümtaz Mahal için yaptırdığı bu olağanüstü ince narin yapının yapımında Krallığın seçkin ustaları çalışır. Duvarlarında değerli taşlar, inciler, mercanlar kakılmıştır. Tamamiyle bitirilmesi 22 yılı almıştır. Her gün sayısız hintlinin ziyaret ettiği bu aşk mabedi mükemmel orantılara sahiptir.

 

Konaklama : Agra

 

4 Ekim 2019 Cuma : Agra - Jaipur

Sabah kahvaltımızdan sonra 265 km ötedeki Jaipur'a gidiyoruz. Otele yerleştikten sonra kenti dolaşmaya başlıyoruz. Kentin gül kurusu rengindeki binaları, renkli çarşıları  ve kenti çevreleyen pembe sur duvarları Jaipur'a Pembe şehir denmesini de çok iyi anlatıyor. Pembe duvarları ve süslemeleriyle Şehir Sarayı'nı geziyoruz. Akşam yemeğimiz otelde. 

 

Hindistan'ın çöl eyaleti Rajastan, bir zamanlar muhteşem krallıkların hüküm sürdüğü ve onlardan miras kalan feodal geleneklerin hâlâ kaleler ve saraydan dönüştürülmüş oteller arasında süregeldiği bir kenttir. Başşehri Jaipur, inşa ettikleri üç tepe kalesi ve bir dizi sarayla yörenin en önemli eserlerini oluşturan hükümdarlık soyunun kalesiydi. Eski ve yeni kentin uyum içinde bir arada olduğu Jaipur'da kalabalık caddeler, renkli çarşılar kentin çekiciliğini de arttıran yerlerdir. Şehrin karmaşası içinde yerini alan motosikletler, deve arabaları, bisikletler, ayakkabı, çiçek ve samosa satıcıları, göz alıcı kıyafetleri ve takılarıyla kadınlar ve parlak kıyafetli hintli erkeklerin arasında çiçeklerden yapılmış kolyelerle yerimizi aldığımızda Hindistan'ın ruhunu da içimize çekmeye başlamışızdır demektir.

 

Konaklama : Jaipur

 

 

5 Ekim 2019 Cumartesi : Jaipur 

Sabah kahvaltımızdan sonra Amber Kalesine ve Sheesh Mahal'e ve Jai Mahal'e gidiyoruz. 1728'e kadar krollığın yönetim yeri olan Amber Kalesi'ne sabah erken saatlerde fillerle çıkıyoruz. Keyif alacağımız bu gezinin ardından merkeze iniyor ve bu kez Hawa Mahal ve Jantar Mantar'ı geziyoruz. Akşam üzeri Hawa Mahal'in etrafında kentin hareketliliğine biz de katılacağız. Kısa bir alışverişin zamanını yaratmayı da ihmal etmiyoruz tabii ki. 

 

Akşam yemeğimiz otelde.

 

"Güneşin Oğulları" Kachwaha kabilesinin  MS 10. yüzyılda kurduğu Amber Kalesi'ne ortaçağ aristokrasisinin gözde ulaşım aracı, bugün için ziyaretçilerin eğlence kaynağı fillerin üzerinde ve Singh Pol yani Aslanlı Kapıdan geçerek girilir. İçeri girildiğinde büyük bir avlu, salon, saray ve binalar kompleksi Kalenin de büyüklüğünü gözler önüne serer. Tepeye çıkıldığılda aşağıdaki geçit ve çevre tepelerin etkileyici görüntüsü gözler önündedir."

 

Konaklama : Jaipur

 

6 Ekim 2019 Pazar :Jaipur - Pushkar 

Daha sonra Jaipur'a 160 km uzaklıkta  Pushkar'a geçiyoruz. Burası kutsal kabul edilen bir gölün etrafında kurulu. Otele yerleştikten sonra göl kıyısındaki tapınak ve ghat'ları görüyor, sokaklarında yürüyoruz. Gün batımında göl kıyısında yapılan törenleri izleyip geceyi renkli sokaklarında geçireceğimiz harika bir yer. 

 

Yaratıcı Brahma'ya adanmış bir kaç tapınaktan biri bulunmaktadır. Sakin bir gölün kenarında kurulu kasaba her yıl kasım ayında düzenlenen Hindistan'ın en hareketli deve panayırına evsahipliği yapar. Festivali dolduran yerel halkın göz alıcı mücevher ve renkleri meraklıları için kaçırılmayacak fırsattır. Her gün gün batımında yapılan güneşi uğurlama töreni sırasında çalan davullarla yapılan törenler Pushkar'ı unutulmazlar arasına sokmaktadır. Pushkar'ın aklımızda yer edecek en önemli özelliği çarşısı olacak elbette.Her yıl deve festivalinin yapıldığı kum tepelerinde bu kez dansçılarla bir arada olabiliriz. 

 

Konaklama : Pushkar

 

 

7 Ekim 2019 Pazartesi : Pushkar - Bikaner

Sabah erken uyanarak gün doğumunda göl kenarına ve tapınaklara gidiyoruz. Gün doğumu törenleri sırasında her tapınaktan çan ve zil sesleri yükselir, tütsüler yakılır. Ardından otelde kahvaltımızı yapıp Pushkar'da öğleye kadar zaman geçiriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından yola çıkıyor ve Bikaner'e hareket ediyouz. 260 km ötedeki Bikaner'e yaklaşık 4 saatte varıyoruz. Sonrası akşam yemeği ve dinlenme.   

 

Yol üzerinde göreceğimiz mola yerleri bize hoş sürprizler hazırlıyor. 

 

Konaklama : Bikaner

 

8 Ekim 2019 Salı : Bikaner - Jaisalmer 

 

 

 

 

 

Sabah kahvaltımızdan sonra önce Bikaner'i dolaşıyoruz. Kentin küçük kendine özgü taşıma araçları Tonga'lara da bineceğimiz bu gezimizde 16.yy da Raja Rai Singh tarafından fethedilen Junagarh Kalesi'ni, ardından devasa büyüklükte 37 avlulu, ön yüzeyi balkonlarla ve pencerelerle kaplı, içinde küçük sarayları olan Chandra Mahal'i yani Ay Sarayı'nı göreceğiz. Ahşap ve mermer oymalar, Phool Mahal (Çiçek Sarayı) ve gelin ve damatların kutsandığı Har Mandir, Kamai Mata Temple göreceklerimiz arasında. 

 

Sonrasında rotamızı çölün çiçeği Jaisalmer'e çeviriyoruz. 330 km yolumuz var. 

Yol üzerindeki köyler, çayhaneler süprizleriyle gelenlerini karşılar. Kimi bir düğün, kimi zaman binlerce tanrıdan birine adanmış bir tören çıkıverir karşımız

 

Konaklama : Jaisalmer

 

 

9 Ekim 2019 Çarşamba:  Jaisalmer

Sabah kahvaltımızdan sonra kum taşından yapılmış kenti gezmeye başlıyoruz.

 

Kente giriş yapmak için küçük bir tepeye kurulmuş kale kapısına varmamız gerekir. İçeri girdiğimizde kalenin içindeki sokakları, mahalleleri, en ince ayrıntısına kadar ellerle nakışlanmış gibi duran evler ve tabii sülalelerin yaşadığı "haveli"ler bize nasıl etkileyici bir yerde olduğumuzu az biraz anlatacak bize.

 

Çölün rengine bulanmış Jaisalmer kalesinin duvarları arkasında süregelen yaşam, bütün 

süprizleriye kale kapısından geçenleri karşılar. Kum taşından yapılmış onlarca odalı "haveli" adı verilen ve sülalelerin yaşadığı konaklar ayrı bir dünyanın kapılarını açar önünüze. Nakış gibi işlenmiş 

kum taşlarının kapladığı dört beş katlı, küçük balkonları olan haveliler Jaisalmer'in de simgesidir. Köşe başlarında önünüze çıkan müzisyenler, yanlarındaki tiz sesli küçük kız çocukları ya da kadınlarla sizi önlerine 

kitlerler. Az ötede ayaklarındaki çıngırakları hafif hafif sallayan kadınlar dans etmeseler de bilirsiniz ki az ötedeki duvarın ötesinde bir dansa başlayacaklardır. Buradaki kadınların giysileri de  diğer kentlerde gördüklerinizden biraz daha farklıdır; daha renkli, daha desenli, daha fazla takılı nasıl olursa öyledirler.

 

Kentin terasları meşhurdur ya, o terasları vazgeçilmez kılan da baharat kokuları ve hafif rüzgarıdır.

 

Jaisalmer'in hakkını vermek için de gün batımına doğru bir deve kervanıyla çöle çıkmalı. Kumların dalgalanması günün bir başka süprizi olabilir.

 

Konaklama : Jaisalmer

 

 

 

10 Ekim Perşembe: Jaisalmer - Jodhpur

Sabah kahvaltımızdan sonra yola çıkıyor ve 285 km sonra mavi şehir Jodhpur'a varıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Rajastan'ın en büyük kalesi Mehran Fort'u geziyoruz. 1460'larda kurulan bu kale şehre de yukarıdan bakıyor. Kentin içinde dolaşıp mavi boyalı binalarıyla, şenlikli sokaklarıyla ruhumuzu boyayacağımızdan emin olun. 

Akşam yemeğimiz otelde. 

 

Konaklama : Jodhpur 

 

11 Ekim 2019 Cuma: Jodhpur - Delhi

 

Rahat kahvaltı sonrası öğlen 13.45 teki uçağımızla Delhi'ye gitmek için havaalanına transferimiz yapılıyor. 15.00 da Delhi havaalanına varıyoruz. Otelimize yerleşiyor ve otelimizin keyfini çıkarıyoruz. Son gün ellerine ve ayaklarına kına yapmak isteyen arkadaşlarımıza hoş sürprizimiz olacak. 

 

Konaklama : Delhi

 

12 Ekim 2019 Cumartesi Delhi - İstanbul 

 

 

 

 

 

 

Sabah 3 te otelden ayrılıyor ve havaalanına geliyoruz. Sabah 06.25 te hareketle bizi İstanbul'a getirecek uçağımızı bekliyoruz.

Türkiye saatiyle 10.30 da İstanbul'a varıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


15.7.2019  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
  1   2   3   4   5   6   7
  8   9   10   11   12   13   14
  15   16   17   18   19   20   21
  22   23   24   25   26   27   28
  29   30   31        
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz