Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotoğraf Söyleşi ve Gösterileri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.:: Sonbaharda HATTUŞA, AMASYA, BORABAY GÖLÜ 10-13 Eylül 2020::.    .:: ANTEP URFA GÖBEKLİTEPE 8-11 Ekim 2020 ::.    .::MACAHEL'de YOGA 11-15 Eylül ::.    .::MACAHEL'in Dereleri 3-7 Eylül ::.    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
 

Gezen mi, giden mi…

 

Gözümü dalgalara dikmiş bakarken ufuklara, derin bir nefes alıp özlemimi içime çektim. Baharat tadında renkleriyle, tozuyla, taşıyla, toprağıyla, tarihiyle, insanıyla gezdiğim bütün diyarlar tek tek süzülüverdi benden içeri. Urfa’nın Gümrük Hanı, Bartın’ın Taş Meyhanesi, Nemrut’un gün doğumu, Datça’nın badem çiçekleri, Harran’ın Güneş’i, Macahel’in işlemeli Maral Camisi, Afrodisyas’ın görkemi, Mardin taşının tozu, Göreme’nin güvercinleri, İsfahan'ın köprüleri, Şam'ın arka sokakları, Jaipur'un meydanları, Prag'ın gün batımı...
 
Gitme zamanıydı. “Özledim, çok özledim” deyiverdim. Yanı başımda oturan arkadaşım kocaman açtığı gözleriyle ve bir el hareketiyle “görmemiş olsan, gam yemeyeceğim. Gittin ya!” dedi, “daha ne istiyorsun” tavrıyla.  “İşte” dedim, “sorun da tam bu noktada; gittim, gördüm, YAŞADIM, DOYMADIM, özledim, YİNE GİDECEĞİM.”
 
Gezenle, giden arasındaki fark burada. Bizler yolculuklarımızı gezip yaşamak üzerine kuruyoruz, gidip görmek üzerine değil. Bu nedenle de gittiğimiz yerlerin tozuna, toprağına, kültürüne bulaşıyor, insanına dokunuyor, tatlarına bakıyoruz. Gidip görenler içinse o yerler artık sepete konulacaklar arasındadır.  Gezdiğimiz yerlerde tamamlanmamış bir şeyler bırakmak ve tüketmemek de oraları tekrar yaşamak isteğimizden kaynaklanıyor.
 
Yaşayacağımız çok şey var daha. Anadolu’nun her köşesinde ve başka ülkelerde... Bu düşüncelerle kuruldu ZAYENDE TRAVEL AGENCY.
 
Zayende doğu yolculuklarımızın önemli duraklarından biri olan İsfahan’da kentin ortasından geçen nehrin adı. Kendi kaynağından beslenen, hiç bir eklentisi olmayan uzun bir nehir; kentin süsü, can damarı, neşesi. Zayende, “ana” demek, “güzellik doğuran” demek. Diliyoruz hepimize güzellikler doğurur.
 
 
 

Yelda Baler

 

Zayende Travel Agency  
 
 
EKİPTE KİMLER VAR?
  
YELDA BALER  www.yeldabaler.com
 
 

Yelda Baler İstanbul Üniversitesi'nde Fizik, Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı okudu. 18 yıl Newsweek International dergisinin Türkiye Temsilciliğini yaptı.

 

 

Kitap editörlüklerinin yanında 2001 yılından itibaren 8 yıl Boğaziçi Üniversitesi, Mezunlar Derneğine ait BÜMED dergisinin fotoğraf editörlüğünü, 2005-2008 yılları arasında Sırtçantam gezi dergisinin editörlüğünü yaptı. 2002-2004 yılları arasında da Onur Hava Yolları’nın dergisi Hi-Sky’ın editörlüğünü ve yayın koordinatörlüğünü yaptı. Beş yıl İTKİB (Türkiye İhracatçılar Birliği) ‘e ait ALIVE halı dergisini ve bir ilaç firması için hazırlanan Yine Gülümse adlı dergiyi hazırlayıp yayınladı.

 

Adı geçen bu dergilerin yanı sıra Voyager, Skylife, BÜMED, Sırtçantam, Hi-Sky, Varan Yol Boyunca, Hedef, Kapalıçarşı, Tarih ve Toplum, T. Diş Hekimleri Odası, World of Atlas, Simgesel, E-Style, Performans, Mercedes, Peugeot, Rixos, Anadolu Jet, dergilerinde yazı ve fotoğrafları, yurtiçinde Hürriyet, Sabah, Cumhuriyet gazetelerinde ve gezi eklerinde yurt dışında da Design of Culture dergisinde yazı ve fotoğrafları yayınlandı, yayınlanıyor

 

"Pervaneyim" adlı kişisel fotoğraf sergisini açtı. 26 yıllık profesyonel fotoğraf hayatında edindiği bilgileri Fotoğraf eğitimi üzerine dersler veriyor ve fotoğraf atölyeleri düzenliyor. Pek çok sektöre fotoğrafçı yetiştirdi.  Kitap projeleri üzerinde çalışıyor. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası için hazırlanan “ANADOLU’da SUYUN İZİNDE” adlı fotoğraflı kitabı Haziran 2012’de yayınlandı. 2014 yılından itibaren BASF için "81 ilde 81 Kimya Laboratuvarı" projesine ait 4 ciltlik ANADOLU'nun KİMYASI adlı kitap çalışmasını gerçekleştiriyor. Kitabın dördüncü cildi yayına hazırlanıyor.

 

Yelda Baler Türkiye’nin tamamını, yurt dışında da 43 ülkeyi gezdi. Önceleri fotoğraf çekmek için yollara düşerken, artık yollarda olduğu için fotoğraf çektiğini biliyor. Bu yolculuklardan edindiği kazanımlarını dia gösterileri, söyleşiler yaparak ve seminerler vererek meraklılarıyla paylaşıyor. Çeşitli sektörlere pek çok fotoğrafçı yetiştirdi.

 

2015 yılı başından itibaren SONY Alpha Fotoğraf makinelerinin marka elçisi olarak SONY ile birlikte çalışmakta ve projelere katılmaktadır. Şirketlere fotoğraf danışmanlığının yanı sıra ürün ve yemek fotoğrafları da çekiyor.

 

 

Kazanımları daha çok paylaşmak için 2008 yılında kurduğu ZAYENDE TRAVEL AGENCY ile doğa, kültür, fotoğraf gezilerine ve uzun yolculuklara çıkıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinde fotoğraf gezileri ve atölyeleri ile yoga, gurme ve kültür gezileri düzenliyor. 

 

 
 
ÖMER YARGAN
 
Yolculukların teknik rehberi. Uzun karayolu yolculuklarına çıkmak onun yaşam biçimi. Ondört yıl önce Sarı Otobüsüyle yapmaya başladığı  Asya yolculuklarında İran, Hindistan, Pakistan, Nepal, Moğolistan, Özbekistan, Suriye, Ürdün, Lübnan, Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Hırvatistan, Saraybosna'ya gitti.
  
 
 
 
 
 
 
UĞUR İŞLER
 
Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu olmasına rağmen gerek kültür, gerekse trekking ve alternatif turizmdeki deneyimi, okulu bitirmesinden önce başlar. 1996'dan beri hem yeni rotalar yaratmaktaki becerisini; hem de sanat tarihi, eski ve orijinale olan tutkusunu yaptığı gezilerle hayata geçirmektedir.
1996'dan bu yana yaptığı gezilerde Türkiye içinde ayak basmadık yer bırakmamasına karşın keşif ruhunu korumakta, yeni yerler görmenin heyecanıyla yollarda olmayı sevmektedir.
  
 
 
SUAT ERTÜZÜN
 
 
Profesyonel Rehberliğinin yanı sıra edebiyat dünyamıza kazandırdığı çevirileriyle de adını duyurdu.
 
 
   
        
ÖZGÜR SEZER
 
1988 yılında Dağcılık eğitimi almışken, kendisini patikalarda buluverdi. Ankara çevresinde başladığı trekking turlarının ardından, 1992 yılından sonra yabancı gruplara Aladağlar, Kaçkarlar ve Ağrı Dağında rehberlik yapmaya başladı. Halen tüm Anadolu'da Ülkesel Kültür Rehberliği ve Trekking Rehberliğine devam ediyor.
       
 
 

 
 
 
BASINDA ÇIKANLAR

 

 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

2020
Yolculuk Listesi

 * KİŞİYE VE GRUPLARA ÖZEL PROGRAM TASARIMLARI

UÇAK BİLETLERİ

VİZE İŞLEMLERİ

Zayende'den Haberler

.

.

.


1.10.2020  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
        1   2   3   4
  5   6   7   8   9   10   11
  12   13   14   15   16   17   18
  19   20   21   22   23   24   25
  26   27   28   29   30   31  
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz