Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotograf Egitimleri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.:: BHUTAN .::    .:: ERFELEK ŞELALELERİ, SİNOP, KASTAMONU 20-23 Nisan ::.    .::MARDİN MİDYAT HASANKEYF 28-30 Mayıs ::.    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı MARDİN MİDYAT HASANKEYF Gezi Fiyatı Nakit 880 TL + uçak
Tür Gezi Fiyatı Kredi Kartı 930 TL + uçak
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 28.4.2018 - 30.4.2018
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

28 Nisan 2018 Cumartesi

Hasankeyf - Midyat Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı

Sabah uçağı ile Batman'a uçuyoruz. Havaalanında bizi karşılayan aracımızla Hasankeyf'e varıyoruz. Dicle kıyısındaki Hasankeyf’teki ilk insan yerleşimi, tarihin erken çağlarına kadar uzanır. Ortaçağ’da Mezopotamya’nın en önemli kentlerinden biri olan Hasankeyf’te Antik temel üstüne yapılmış kemerli köprü mağaralardan oluşan mahalle ile çini işlemeleriyle Zeynel Abidin

 Kümbeti görülür. Sular altında kalmaması için verilen mücadelelerle halen gezme fırsatı bulduğumuz Hasankeyf’teki keyifli gezimizden sonra öğlen yemeğimizi burada yiyor ve Midyat’a geçiyoruz.

 

Midyat çarşısının gözdesi, Süryani ustaların işledikleri altın ve gümüş takılar... Bu eski kent, taş konakları ve Süryani Kadim cemaatinin önemli merkezlerinden biridir. Kentte kapsamlı bir onarım faaliyeti sürüyor. Midyat kısa süre sonra bölgenin önemli bir çekim alanı olmaya hazırlanıyor. Kentin konaklarını, kiliselerini gezip hanlarında soluklanacağız. Dönüş yolunda Deyrül Umur’a gidiyoruz. Süryanilerin kutsal bölgesi Turabdin’in önemli manastırlarından biridir.

 

Akşam gün batımına doğru Mardin’e geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde. 

 

 

29 Nisan 2018 Pazar

Mardin

Sabah kahvaltının ardından kenti dolaşmaya ve evlerini, abbaralarını, insanlarını ve tarihin izlerini fotoğraflamaya başlıyoruz. Yamaçta kurulmuş taş evleriyle yaşama saygılı kent mimarisinin ve kent kültürünün canlı örneği Mardin'de tüm gün çalışmalarımızı yapıyoruz. Medreseleri, Kiliseleri, Camileriyle kültürlerin ve inançların hâlâ bir arada yaşadığı bu kentte Artuklu eseri Ulu Cami, Zincirli Medresesi’ni, müzeyi kademeli kurulmuş eski çarşıyı geziyoruz. Demirciler, cam altı ustaları, taş ustaları, merdivenli sokaklar, güvercin yetiştiricileri, kahveler, nargileler, abbaralar, gölgeler... Hem göreceğimiz hem fotoğraf çalışmaları yapacağımız çok yerimiz ve konumuz var. 

Tüm günü Mardin içinde geçiriyoruz. 

 

 

30 Nisan 2018 Pazartesi  Dara Antik Kenti, Dayr’ül Zaferan, Kasımiye Medresesi,

Dileyen arkadaşlarımızla kahvaltı öncesi eski Mardin sokaklarında dolaşacağız. Kahvaltı sonrası Dara Antik Kenti'ne gidiyoruz. Kazı çalışmalarının yer yer sürdüğü antik kenttin Mezopotamya Ovasının orta yerinde suyu nasıl akıllıca kullandıklarına tanıklık edip şaşıracaksınız. Su kanalları ve sarnıçlarıyla merakları üzerine çekiyor. Ardından kente dönüp Dayr’ül Zaferan Manastırını görüyoruz. Hıristiyanlığı ilk kabul eden kavim Suryaniler’in 9.yy’da yaptıkları manastırdır. İsa’nın konuştuğu dili bugün de yaşatan Suryaniler’in en önemli dinsel merkezlerinden biri. Ardından öğle yemeğimizi yiyor ve Kasımiye Medresesini görüp havaalanına doğru yola çıkıyoruz. 

 

 


Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


22.4.2018  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
              1
  2   3   4   5   6   7   8
  9   10   11   12   13   14   15
  16   17   18   19   20   21   22
  23   24   25   26   27   28   29
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz