Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotoğraf Söyleşi ve Gösterileri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.:: Sonbaharda HATTUŞA, AMASYA, BORABAY GÖLÜ 10-13 Eylül 2020::.    .:: ANTEP URFA GÖBEKLİTEPE 8-11 Ekim 2020 ::.    .::MACAHEL'de YOGA 11-15 Eylül ::.    .::MACAHEL'in Dereleri 3-7 Eylül ::.    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı ANTEP URFA GÖBEKLİTEPE Gezi Fiyatı ( Erken Rezervasyon ) 1.380 TL + Uçak
Tür Gezi Fiyatı Nakit 1.490 TL + Uçak
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Fiyatı Kredi Kartı 1.590 TL + Uçak
Yolculuk Tarzı Uçakla Gezi Tarihi 8.10.2020 - 11.10.2020
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

8 Ekim 2020 Perşembe İstanbul Gaziantep
 
Sabah uçağımızla Gaziantep'e ulaşıyoruz. İlk durağımız Zeugma'dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği dünyanın en büyük mozaik müzesi. Öğle yemeğimizin ardında otelimize yerleşiyor ve kenti dolaşmaya başlıyoruz. Antep çarşısında bakırcılar, baharatçılar, yemeniciler arasından geçerek Türkiye'nin 2. büyük cam koleksiyonunun sergilendiği Medusa Cam Eserleri Müzesini, hemen civarındaki Mutfak Müzesini, Hamam Müzesini görüyoruz.  Ardından yolumuzu restore edilen eski evlerin bulunduğu Bey Mahallesinden geçiriyoruz. Burada hem ilginç mekanlar göreceğiz hem de yorgunluk gidereceğiz. 
 
Akşam yemeğimizi dışarıda alıyoruz. 
 
Konaklama:Şirehan
 
 

9 Ekim 2020 Cuma Antep, Halfeti, Rumkale Urfa

Sabah kahvaltı sonrasında yola çıkıyoruz. İlk durağımız Zeugma Mozaiklerinin gerçek yerini göreceğimiz Zeugma Antik kenti. Fırat'ın suları altında kalmaktan kurtulan terasları gördükten sonra Halfeti'ye geliyoruz. Burada tekneyle Fırat'ın sularında dolaşıp baraj suları altında kalan köyleri görüyoruz. Rum Kale tekneyle uğrayacağımız son durağımız. Öğle yemeğimizin ardından Urfa'ya doğru yol alıyoruz. Urfa'nın girişinde bulunan tarihin sıfır noktası sıfatıyla ünlenen Göbekli Tepe Antik Kenti'ne gidiyoruz. Arkeoloji dünyasının en büyük keşiflerinden biri olan Göbekli Tepe, henüz şehir hayatına geçmemiş olduğu düşünülen avcı-toplayıcı toplumların tapınak inşa etmiş olduğunu gösteren ilk örnektir ve bu da şehirleşme yani medeniyet tarihinde devrim niteliğinde bir buluştur. Kazı alanını dolaştıktan sonra 12 bin yıl öncesinin canlandırmasını izleyeceğimiz alana geçiyoruz. Göbekli Tepe'yi içimize sindirdikten sonra yönümüzü Urfa'ya çeviriyoruz. 

Otelimize yerleştikten sonra Balıklıgöl civarına gidip güneşi batırıyor ve geceye kavuşan Urfa'da renklerin değişimini izliyoruz. 

Akşam yemeğimizin ardından isteyen arkadaşlarımızla yine Balıklıgöl civarında zaman geçiriyoruz. 

 

 

Konaklama: Manici Otel

 

10 Ekim 2020 Cumartesi  Urfa, Halepli Bahçe, Gümrük Han, Balıklı Göl

 

Sabah çok erken uyanıyor ve gün doğumunda Urfalıların günü karşılamalarına tanıklık ediyoruz. Oteldeki kahvaltımızın ardından Halepli Bahçe mozaikleirini göreceğimiz müzeye gidiyoruz. Ardından İbrahim, Eyüp, Şuayip ve Yakup Peygamberlerin yaşadığı Urfa, kültürlerin ve inançların yeryüzündeki önemli merkezlerinden biri olan Urfa'yı dolaşmayı sürdürüyoruz. Urfa’da geleneksel yaşam, modern kentin hemen yanında, eski kent dokusu, bezcileri, yazmacıları, halıcıları, baharatçıları ve isot pazarıyla bedestenli çarşıda sürmekte. Bunlara tanıklık edeceğimiz Urfa Çarşısında ve Gümrük Hanı’da zaman geçireceğiz. 

 

Akşam yemeğinin ardından yine Balıklıgöl kıyısında olacağız. 

Konaklama: Manici Otel

 

 

11 Ekim 2020 Pazar Urfa İstanbul


Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Harran'a geçiyoruz. Harran eski çağlarda Mezopotamya’nın en ünlü kentlerinden biridir. Dört bin yıllık geçmişinde İlkçağ Felsefe ekolünün merkezi olmuş, Harran Üniversitesi’nde Farabi’de okumuş, bir dönem Emevilerin en önemli kentlerinden biri olmuş. Kent kalıntıları, daha sonra Harran evlerinin yapımında kullanılmış. Konik çatılı Harran evleri ender rastlanan ilginç bir mimariye sahiptir.

Harran'ı gezip sonrasında Harranlı dostlarımızı ziyaret ettikten sonra havaalanına geçiyor ve İstanbul'a geri dönüyoruz. 

 

 

 

 


Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+5= : ( Güvenlik Sorusu )
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

2020
Yolculuk Listesi

 * KİŞİYE VE GRUPLARA ÖZEL PROGRAM TASARIMLARI

UÇAK BİLETLERİ

VİZE İŞLEMLERİ

Zayende'den Haberler

.

.

.


1.10.2020  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
        1   2   3   4
  5   6   7   8   9   10   11
  12   13   14   15   16   17   18
  19   20   21   22   23   24   25
  26   27   28   29   30   31  
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz