Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler İstanbul Gezileri Online Fotoğraf Atölyeleri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.::MEKSİKA'da ÖLÜLER GÜNÜ FESTİVALİ 28 Ekim - 10 Kasım 2023::.     .::ÇİÇEK ÇOCUKLARIN ÜLKESİ NEPAL 14 - 21 Kasım 2023 ::.:.    .::VİETNAM & KAMBOÇYA 7-19 Eylül 2023 ::.     .::KÜBA 7-15 Ekim 2023::.    .::Sonbaharda ŞAVŞAT'tan MACAHAL'e 20-25     .::COLMAR STRASBOURG KÖYLERİ VE YILBAŞI PAZARLARI 8-12 Aralık 2023 ::.    .::VENEDİK KARNAVALI 2024 6-10 Şubat 2023 ::.    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı AMRİTSAR'dan VARANASİ'ye KUTSAL SULARDA HİNDİSTAN Gezi Fiyatı Nakit 1.880 USD + Uçak
Tür Yurtdışı Gezi Fiyatı Kredi Kartı 1.920 USD + Uçak
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 8.03.2024 - 17.03.2024
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

YOLCULUK TARZI :

Sınırlı sayıda katılımcıyla yapılan bu yolculuklar seyahat kültürü, doğa, tarih ve kent gezisidir. Yolculuk sırasında günlük yaşam katılımcılarla birlikte üretilir. Turistik turlardan farklı olarak gidilen yerlerdeki tarihe, coğrafyaya ve kültüre daha içerden tanık olma şansı bulunur.
            Seyahat kültürünün gelişmesi ve katılımcıların kendi sınırlarını fark etmeleri amaçlanır. Her katılımcının kendi yolculuğunu yapabilmesine olanak sağlanır.
            Yolculuk sırasında değişik inançların, kültürlerin temsilcileriyle karşılaşılır; müzeler, camiler, kiliseler, kutsal mekânlar, ören yerleri, farklı yeryüzü oluşumları, zirveler görülür, kentlerde ve kırsal kesimdeki günlük yaşama tanık olunur; törenler, anmalar, kutlamalar, ayinler izlenir.
            Yol boyunca kültürler arası etkileşimin ve değişimin izi sürülür.
            Konaklama için kent merkezlerindeki oteller tercih edilir.
            Temel sağlık ve temizlik koşularına özen gösterilerek yerel mutfaklar tercih edilir. Akılda kalıcı tadlarla dönülmeye gayret edilir.
           Mart ayında Hindistan'da gideceğimiz Rajastan bölgesinde hava sıcaklığı 25 derecenin üzerinde seyretmektedir. Son derece uygun dolaşma şartları sağlamaktadır.
            Kıyafet konusunda katılımcılarımızın İstanbul'dan ayrılırken cimri davranmalarını ve az giysiyle yola çıkmalarını öneririz. Yol boyunca bolca alışveriş yapacağınızdan çantanızda boş yere ihtiyacınız olacaktır. Genellikle keten ve penye cinsi kumaşlardan yapılmış hafif giysiler tercih edin. Hem sıcakta bunaltmaz hem de taşıması kolay olur.
            Katılımcı sayısının azlığı sayesinde hareket yeteneği artar, yoldaki sürprizleri değerlendirme şansı olur. Fotoğraf, video çekimi ya da çeşitli röportajlar ve tanıklıklar için fırsat bulunur.
            Geriye özlenecek bir şeyler bırakmaya dikkat edilir.
 
* VİZE: Hindistan için vize gerekiyor, vizeyi Türkiye’de Hindistan konsolosluğundan alıyoruz. 
 
AŞILAR: Herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmuyor.

 
HİJYEN: Hijyenik koşulların mükemmel olduğu söylenemesede otellerimiz ve yemek yediğimiz yerlerde herhangi bir sorun bulunmuyor.  Yanınızda kağıt mendil ve ıslak mendil taşımanızda fayda var. Çantanızdaki ufak bir el sabunu ya da pürel de kimi zaman faydalı olabilir.
 
SAĞLIK: Hindistan'da şehirlerde bu konuda problem yaşamayacağız. Yalnız özellikle Yine de sinek kovucu krem-sprey gibi ilaçları mutlaka almanızı öneririz.
 
YEMEK: Hindistan'da yemekler genel olarak çok zorlayıcı değil. Dana eti, tavuk eti, deniz ürünleri, sebze ağırlıklı yemekler var. Akşam yemeklerimiz otellerde yenecek. Otellerde hem uluslararası mutfakları hem de yerel hint mutfağını bulacağız. 

Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Kapalı Grup Gezileriniz için lütfen bizimle iletişime geçin. 

İSTANBUL SEMT GEZİLERİ 

 *  KİŞİYE VE GRUPLARA ÖZEL SEYAHAT PROGRAMLARI

UÇAK BİLETLERİ

VİZE İŞLEMLERİ


4.12.2023  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
          1   2   3
  4   5   6   7   8   9   10
  11   12   13   14   15   16   17
  18   19   20   21   22   23   24
  25   26   27   28   29   30   31
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )

* Sitemizi kullanarak KVKK bilgilendirmemizi, çerez kullanim ve gizlilik politikamizi kabul etmektesiniz.

Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz